A tihanyi Kogart galériában július eleje óta látható egy reprezentatív válogatás a magyar tájképfestészet korai aranykorából. Most a kiállítást és a korszakot jobban is megismerhetjük az egyik kurátor, Marosvölgyi Gábor kalauzolásával.
Táj-Kép-Történetek a 19. századi magyar festészetből című időszakos kiállítás az ideális és a romantikus tájfestészet jellegzetes témáin és motívumain mutatják be a korszakot. A kiállítás anyagában reprezentatív válogatásban jelennek meg a mitológiai témák, és néhány művön keresztül a várábrázolások, valamint az orientalista tájképek, vagyis elsősorban azok a műtípusok, amelyek a konkrét tájakat mitikus, illetve történelmi távlatba helyezik. Hol a táj szolgál egy történet hátteréül, hol pedig maga a táj hordoz történeti aspektust. A tárlaton id.Markó Károly, ifj. Markó Károly, Markó András, Markó Ferenc, Ligeti Antal, Telepy Károly, Lotz Károly és Brodszky Sándor munkái láthatók, mivel ezen művészek képei nyomán emelkedett európai színvonalra a magyar tájfestészet és született meg a nemzeti táj típusa.
Marosvölgyi Gábor művészettörténész tárlatvezetése augusztus 18-án, szombaton 18 órakor kezdődik. A programon a kiállításra váltott belépőjeggyel lehet részt venni.
Helyszín: KOGART Galéria Tihany, 8237 Tihany, Kossuth Lajos u. 10. (tel: +36 30 955 59 58, e-mail: info@kogarttihany.hu)
Ha tetszett, egy lájkkal, vagy megosztással ajánlja ismerőseinek is az írást!
Iratkozzon fel a Balatontipp.hu heti hírlevelére, hogy ne maradjon le semmiről! (Adatvédelmi szabályzatunkat itt olvashatja)