Gyenesdiáson felavatták a Természet Háza elnevezésű látogatóközpontot, amely kiindulópontjaként szolgálhat a gyalogos, kerékpáros vagy lovas turistáknak.
A létesítményben 600 négyzetméteren kiállítások, interaktív ismeretterjesztő lehetőségek formájában tárják a látogatók elé a hegység történetét, természeti értékeit. Természet Háza központi eleme a Keszthelyi-hegység közel 400 millió forintos ökoturisztikai fejlesztésének. A Bakonyerdő Zrt. a Keszthelyi-hegységet illetve Gyenesdiást, Vonyarcvashegyet, Balatongyörököt és Vállust érintő közjóléti fejlesztésekre összesen 296 millió forintos uniós támogatást nyert, amit még közel 80 millió forint önrésszel egészítettek ki. (Az információk forrása: MTI)
A Természet Háza bejárata – a létesítmény dolgozóitól közvetítőn keresztül kapott fotó kicsit csináltnak látszik, de valószínúleg csak a pázsitot és a járdát készítették számítógéppel
Ez biztosan valódi – Kovács Judit fotója az avatás előtti pillanatokról. – Az előtérben az 1887-ben született, 1965-ben elhunyt keszthelyi tanár, muzeológus, “honismertető”, Darnay-Dornyai Béla szobra. A Magyar Életrajzi Lexikon szerint a tanárkodás mellett megalapította a liptóvármegyei, a tatai és részben a salgótarjáni múzeumot, dolgozott múzeumi őrként, szőlészeti intézeti kutatóként, volt a keszthelyi Balaton Múzeuzm igazgatója és a Földtani Intézet geológusa. Foglalkozott geológiával, hidrológiával, barlangkutatással, botanikával, fő területe azonban a néprajz volt. Művei közül a legjelentősebbek a Bakonyt, a Balatont, Salgótarjánt és környékét ismertető útikalauzai.
Kovács Judit másik fotója a kiállítás egyik részletét mutatja a megnyitó résztvevőivel