A tervek szerint a következő szezonra látványosan megújul, megszépül a zánkai Községi strand. Teljesen elbontják azt a négy 40-50 éves fogasos, korszerűtlen öltözőt, ami helyett már korábban újakat építettek. A helyükön egy gyermekanimációs teret alakítsanak ki.
A régi funkció nélkül maradt öltözők már sok éve feleslegesen árválkodtak a strandon. Próbálták persze hasznosítani őket, így például zárható biciklitárolóként is működtek. Mint Filep Miklós polgármester elmondta, már nem akarták tovább halogatni az ügyet, tavaly tervpályázatot írtak ki arról, mire lehetne felhasználni a régi öltözők területét.
– Több építészt meghívtunk a pályázatra. A beadott anyagok közül a füredi Vér Péter építész rendezvénytér kialakításáról kidolgozott elképzelését választottuk. Már a kiírás után derült ki, hogy nagyon jókor indítottuk el az ügyet, mert közben központi forrást különítenek el a balatoni strandok fejlesztésére.
A terv egy kis gyermekszínpad megépítése a hozzá kapcsolódó nézőtérrel, illetve foglalkozásokra alkalmas területtel. A teret az éves használathoz megfelelő anyagú napvitorlákkal fedjük be, hogy a gyerekek a legerősebb napsütésben is nyugodtan eltölthessenek akár órákat is alatta. Az építményt északról egy lépcsősor határolja, ami egy kisebb, öt méter magas “kilátóként” végződik. A fő funkciója persze a tér lezárása arról az oldalról, de ha már meg lesz, érdemes lesz körülnézni róla. A lépcső alatt tárolóhelyiségeket alakítanak ki, ahol a strand raktározási gondjait meg tudjuk oldani – mondta Filep Miklós
A polgármester elmondta, hogy a rendezvényteret a nappali, legfeljebb a kora esti órákban lehet majd használni. A rendezvények, gyermekfoglalkozások időszakát kivéve természetesen bárki letelepedhet a területen. Mivel semmiképp sem szeretnék zavarni a környéken lakókat, még testületi határozatot is hoztak arról, hogy esti, éjszakába nyúló nagy rendezvényeket nem lehet majd tartani. Ezzel meg szeretnék előzni az esetleges későbbi vitákat, problémákat.
A központi keretből 30 millió forintot kapnak a rendezvénytér kialakítására. A munka az előzetes költségbecslés szerint körülbelül 50 millió forintba kerül. Így az önkormányzatnak várhatóan 20 millió forintot kell saját erőből biztosítani.
A polgármester beszélt arról is, hogy a tőlük független késői indítás és az engedélyeztetés elhúzódása miatt gondban vannak a pályázatnál előírt október 30-ai határidővel. Reméli, hogy megkapják az engedélyt a későbbi elszámolásra, hogy neg tudják valósítani a terveket.
Győrffy Árpád
Iratkozzon fel a heti hírlevelünkre, hogy ne maradjon le semmiről!