A keszthelyi Városi strand a Balaton egyedüli strandja, ahol egyszerre fürödhetünk a balatoni fürdőélet kialakulásának 19. század végi korhű díszletei között, és egyszerre élvezhetjük a 21. század elején elvárható szolgáltatásokat.
A strand főbejáratával szemben nyíló, egy kis hídon át megközelíthető Szigetfürdő kívülről olyan, mintha itt 130 éve nem változott volna semmi. Ez részben igazi is, mert az épületek, tornyok ma is úgy nézek ki, ahogy az 1890-es években elkészítették azokat, pedig ez csak az ezredforduló után kezdődött 15 éves felújítási munkának köszönhető.
Ahogy a régi képekből kiderül, az 1960-as évektől volt egy “modernebb” korszaka is a Szigetfürdőnek. Amit egyébként akkor is sokan szerettek, de így, az eredeti formával, belül megújult tartalommal még több embert vonz évről-évre.
Bár a Szigetfürdő szerves része a Városi strandnak, ahová nem kell külön belépő, mégis másfajta vendégköre alakult ki, mint a strand több részének. A többséget talán a keszthelyiek adják, akik minta nagyszülőkről, szülőkre hagyományoznák át a Szigetfürdő szeretetét. A másik nagy csoport, azokból áll, akik környékbeli nyaraló miatt, vagy rendszeres keszthelyi nyaralások alatt szerették meg a strandnak ezt a részét apró koruktól kezdve.
A Szigetfürdő új rajongói a romantikus környezeten túl valószínűleg ugyanazt találják meg a strandnak ebben a részében, amit a törzsvendégek is szeretnek: itt nincs a strand többi részére jellemző nyüzsgés, minden kicsit csendesebb, miközben a Balaton vize ugyanolyan kellemes, mint máshol.
A Szigetfürdőn kívül még legalább három olyan területe van a Városi strandnak, ami kicsit mást nyújt mint a többi rész. Van, aki ennek megfelelően többnyire ugyanazt a területet választja, de vannak olyanok is, akik hangulattól, napszaktól, időjárástól függően vándorolnak a különböző részek között.
A strand a legtöbb vendégnek az északkeleti oldalon nyíló főbejáratnál lévő homokos öblöt és plázst jelenti. Sokan nem is mennek tovább, letelepszenek az öböl előtti részen, vagy valamelyik oldalán árnyékos helyet keresnek. Innen közvetlenül elérhető a szolgáltatások többsége, közel vannak a mosdók, öltözők, büfék, a vízibicikli kölcsönző, de a strandkönyvtárba se kell messze menni.
Akik a fürdés mellett sportolni akarnak, vagy közvetlenül a parton szeretnének koktélozni egy presszó teraszán, azok inkább a strand délnyugati részén lévő másik bejárat környékét választják. Ezen a részen is lehet vízibiciklit, kajakot kölcsönözni és itt van a csúszda is, ami kilátónak sem utolsó. Még egy fontos érv szól a “hátsó” bejárat mellett, hogy előtte ingyenes a parkolás. Persze csak addig, amíg van hely.
Végül a délnyugati bejáró közelében van egy a Szigetfürdőhöz fogható érdekessége a strandnak, az élményelemekkel gazdagított Balaton alakú medence. S ami ezt még különlegesebbé teszi, hogy külön díj nélkül használhatjuk.
A vendégeket kérdezve az derült ki, hogy sokakból kicsit hiányzik a felfedező szellem. Ahová egyszer leterítették a plédet, fürdőlepedőt, oda járnak vissza évek múlva is. Pedig legalább egyszer érdemes körbejárni a strandot, hogy minden jó lehetőséget ki tudjunk használni.
A Városi strandról további információkat itt találnak >>
Győrffy Árpád
(A strandot üzemeltető VÜZ Nonprofit Kft. a Balatontipp működésének támogatója)
Ha érdekesnek találta, egy lájkkal vagy megosztással ajánlja másnak is!
Iratkozzon fel a Balatontipp.hu heti hírlevelére, hogy ne maradjon le semmiről! A feliratkozással hozzájárul adatainak a hírlevél küldéséhez szükséges kezeléséhez.(Adatvédelmi szabályzatunkat és tájékoztatónkat itt olvashatja)