A szavazati arányok szerint a Balatoni Hajózási Zrt.-ben (Bahart) tulajdonnal rendelkező tóparti települések jelentős része tartózkodással vagy távolmaradással jelezte, hogy nem támogatja a többségi tulajdonos állam képviseletében eljáró Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. (MTÜ) javaslatait – tudtuk meg önkormányzati forrásokból.
Ahogy kedden már írtunk róla, a Bahart tulajdonának több mint 75 százaléka felett rendelkező MTÜ Zrt. rendkívüli közgyűlést hívott össze, hogy a vezetőcserét, a jövő évi üzleti tervet és a vitorlás kikötők üzemeltetésének másodszori meghirdetését elfogadtassa a kisebbségben lévő települési önkormányzatok képviselőivel.
Az állami kézben lévő 75 százalékos többséggel természetesen biztos volt a döntés minden esetben, de jól jellemzi a Bahart helyzetét, hogy egy több mint nyolc százalékos tulajdoni hányadot birtokló települési kör képviselői még írásban sem mondtak véleményt a feltett kérdésekről. Több esetben pedig az egyébként bekapcsolódók is inkább tartózkodtak, vagy nemmel szavaztak a javaslatokra.
Összességében Kollár József vezérigazgató visszahívását és Veigl Gábor megbízását a települési tulajdonrészt képviselők fele támogatta, a többiek nemmel szavaztak, vagy valamilyen formában tartózkodtak. Az eddigi szavazási gyakorlat szerint a települések többsége tartozott az utóbbi körbe – akik egyénileg többnyire kisebb tulajdonrésszel rendelkeznek.
A döntés szerint Kollár Józsefet december 15-étől hívták vissza a vezérigazgatói tisztségből és az igazgatósági tagságból. A munkaviszonya január végén szűnik meg. Veigl Gábor december 16-án veszi át a két pozíciót. A havi bére 2 millió forint, igazgatósági tiszteletdíja 200 ezer forint lesz – ahogy az elődje esetében is volt.
A Bahart jövő évi üzleti tervének elfogadását és a vitorlás kikötők kiszervezését csak az önkormányzati tulajdonrészt képviselők bő harmada támogatta, az önkormányzatok többsége tartózkodott vagy ellene szavazott.
Mint most kiderült, a szeptemberi kiírás után három érdeklődő vásárolta meg a nettó 2 millió forintba kerülő tenderfüzetet. Ketten további információt is kértek, de az október 20-i benyújtási határidőig nem érkezett ajánlat. A most hozott döntés szerint a 11 vitorláskikötőből álló láncot a korábbi feltételekkel 15 évre adnák külső üzemeltetésbe a nyilvános, egyfordulós pályázaton. Az új kiírás szerint a vitorláskikötők üzemeltetését 2021.április 1-étől szeretnék átadni a nyertes pályázónak. A feltételek között szerepel most is a tihanyi vitorláskikötő fejlesztésének 2023.12.31-ig, a balatonföldváriénak legkésőbb 2025.12.31-ig való befejezése.
Ma, 2020. december 10-én 21:00 órakor zárul a siófoki Hotel Móló és a Yacht Hotelben lévő önálló konferenciaterem értékesítésére kiírt árverés. Az E-Árverés oldal szerint a licitálásra nyitott időben végül senki sem tette meg a minimum 1 milliárd 568 millió, illetve a 111,8 millió forintos ajánlatot.
A Bahart közben változatlan induló áron újra meghirdetett három olyan ingatlant, amit az ősszel nem tudott eladni. A Siófok Marosi úti ingatlan induló ára 35 millió forint, 2020.12.21-én kezdődhet a licitálás. A tihanyi révnél lévő egy hektáros terület kikiáltási ára 787 millió, a balatonszemesi Hattyúkempingé pedig 1 milliárd 16 millió. Mindkettőre 2021.01.20-tól lehet licitálni.
Győrffy Árpád
•
Ha érdekesnek találta, egy lájkkal vagy megosztással ajánlja másnak is!
Iratkozzon fel a Balatontipp.hu hírlevelére, hogy ne maradjon le semmiről! A feliratkozással hozzájárul adatainak a hírlevél küldéséhez szükséges kezeléséhez.(Adatvédelmi szabályzatunkat és tájékoztatónkat itt olvashatja)