Szép téli napsütésben, de metsző hideg szélben tartottak télbúcsúztatót szombaton Alsóörsön.
A hagyományos télűző program az idén is a megszokott a koreográfia szerint zajlott. A Veszprém-Bakony Táncegyüttes és a Balatonfüredi Koloska Senior Táncegyüttes tagjai a helyi ünneplőkkel kiegészülve a falu központjából a Balaton-partra kísérték a kordéra állított kiszebábot. A felvonuláshoz Pálházi Bence és bandája zenélt.

A falu központjától a partra kísérték a kordés kiszebábot

A parti parkolóban felállított színpadon egy gyors újraélesztés után megtartották a szokásos kamuesküvőt
A közben a tovább gyarapodó násznéppel a partra kísérték a Kiszebábot, hogy vele a telet is megégessék, és parázsló testét a Balatonba vessék.

A kiszebáb utolsó útja

A kisbíró, Kovács Krisztián kihirdette az ítéletet: tűzhalál

Kicsit nehezen akart lángra kapni

Aztán gyorsan szabadulni kellett tőle

A télűző szertartás végén tavaszhívogató körtáncot jártak, amibe sokan a közönségből is bekapcsolódtak

A program parton zajló része teázással, borozással, beszélgetéssel zárult, majd a zenészek és táncosok a művelődési házban táncházat tartottak
Kép és szöveg Győrffy Árpád
Iratkozzon fel a heti hírlevelünkre, hogy ne maradjon le semmiről!