A balatoni kerékpáros szolgáltatások fejlesztésére nyert 1,2 milliárd forintos projekt megvalósításáról írt alá együttműködési megállapodást 13 szakmai szervezet pénteken Balatonfüreden – tudósított az MTI február 22-én.
Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke (egyben a Magyar Turisztikai Szövetség és a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány kuratóriumi elnöke – gyá) elmondta, hogy a forrás harmadát a 206 kilométeres balatoni bringakörön túl 600 kilométernyi új kerékpáros útvonal kijelölésére fordítják, bevonva a “vérkeringésbe” a háttértelepüléseket, a Balaton-felvidéket, a Kis-Balatont, és a dél-balatoni térséget is.
Körülbelül ugyanekkora összegből három kiemelt szolgáltató-központot hoznak létre Balatonfüreden, Keszthelyen és Balatonföldváron, ezeknél egyebek közt lehet majd kölcsönözni, információt, műszaki segítséget, bicikli-szállítást, vagy túravezetést is kérni.
A fennmaradó egyharmadnyi részt olyan marketingre, honlapra és egyéb reklámtevékenységre kívánják fordítani, amely a Balatont kerékpáros-paradicsomként mutatja be.
A Magyar Kerékpáros Szövetség, a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt., a Kisfaludy 2030 Turisztikai Fejlesztő Zrt. és a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány alkotta konzorcium a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (GINOP) Irányító Hatósága 2018. év végi döntése értelmében valósítja meg a projektet. A sikerért összefogók között vannak az érintett önkormányzatok, erdészetek, közútkezelő, hajózási társaság, vasút, nemzeti park, civil szervezet, turisztikai és vendéglátó szövetség. (MTI)
Ha érdekesnek találta, egy lájkkal, vagy megosztással ajánlja másnak is!
Iratkozzon fel a Balatontipp.hu heti hírlevelére, hogy ne maradjon le semmiről! (Adatvédelmi szabályzatunkat itt olvashatja)
Kedves P.!
Sajnos nem tudom cáfolni sem a tapasztalatait, sem a várakozásait.
Először azt terveztem, hogy az MTI hírét egy az Önéhez hasonló kommentárral teszem fel, de végül megelégedtem a néhány képpel, amik talán jelzik, hogy túlzottan nem kellene örülni a hírnek.
Az eddigi hasonló döntések alapján úgy látom, hogy a tervezett felhasználás egy része hozzá nem értésből következő pénzpocsékolás, ami használni nem igazán fog a Balaton körül biciklizőknek, miközben árthat is a jelenleg erre a piacra építő szolgáltatóknak.
A tervezett kiadások nagyobbik fele várhatóan sima pénzlenyúlás lesz.
Ettől persze még az idén is újra körbetekerjük a Balatont. Talán többször is, mert a túra valóban olyan, amilyennek Ön is leírja. S ezt nem tudják elvenni. Remélem.
Üdvözlettel: Győrffy Árpád
Kedves Mindenki, aki bringázik!
Örömmel olvastam a címet, aztán a cikk végére (nem egy hosszú írás) már el is tűnt a derűm… Két napja, egy kis télutáni átmozgatás felkiáltással, kihasználva a gyönyörű időjárás ígéretét, nekivágtam egy hosszabb táv megtételéhez.
Északról indultam, Répfülöp mellől és tervezetten Szántód, onnan komp Tihany és sutty haza.
Nos, csak röviden, referálva a cikkre; nagydolog az 1.2 milliárd (Ft), de mire is?- útvonalkijelölés, központ fejlesztés, marketing, meg majd és így, meg úgy…
Közben, a meglévő bringakörút (csak nevében az, anyagában egy foltvarró szakkör közepesnél is gyengébb fércműve) romokban hever. Nagyjából sikerült 120 km-et megtennem egyben (természetesen a kompon a padon ültem, jól esett sajgó részeimnek), de abban nem sok élvezet volt, ha csak nem az, hogy küzdelemből jeles, mármint magamban, csak nekem, meg a családtagjaim, barátaim felé.
Nem húzom hosszúra; a megtett távból egyenletes, kerékpározásra alkalmas felület talán 15 km volt (a főútra nem mentem, mondván, van nekünk bringaút, hurrá), a többi toldott, foltozott, kavicsos, ottmaradt sarak, törmelékek, üvegek szőnyegével gondosan megterítve! Minden anyagcsatlakozásnál szintkülönbség, aminek találkozásánál, akár méterenként hangosan felsírok és beleordítom az éterbe – …. Sok kis klassz hidacska, sok kis klassz hidacskára ugratás, ha már nem tudsz koncentrálni, akkor mi lesz, ha találkozunk a fák gyökereinek kiterjedését követő aszfaltgyűrődésekkel, és így tovább.
Az irányító táblák, mint azt a régi partizános filmekben csodálhattuk, az ellenség megtévesztésére össze-vissza mutatnak (ugye a derék Aljósák, mindig átvágták az idióta Hansokat és más irányba vezényelték seregeiket). Így sikerült olyan helyekre is elkeverednem, amik nem voltak tervbe véve, pedig az elmúlt pár évben körbe mentem már néhányszor.
Sajnos, mint lennie kellett (vagy nem?), ezek után törött küllővel zártam az etapot, de szerviz az nincs, majd áprilisban, vagy májusban nyitnak – hurrá négy évszakos balatoni turizmus!
Ez a kis írás, csak úgy kiugrott belőlem, mert bosszantott, amit tapasztaltam, de nyomom tovább és akkor is szétbiciklizem az agyamat az idén is a Balatonon, mivel amit közben látok, az szinte leírhatatlan, azt át kell élni; fények, színek játéka, pompás, már már idillikus képek, tengerünk hátán apró fehér templomaink, házacskáink… folytassam? Nem, csak az 1.2 milliárdhoz tettem hozzá.
Üdvözlettel; P.