A licitálók 458 ezer forintot fizettek ki a napokban lezárult árverésen egy mézeskalácsból épített siófoki lakóparkért. Rajtuk kívül többen is közvetlen adakozással segítették a nemes akciót.
Siófok több nevezetes épületét is magába foglaló mézeskalácsváros megépítésével Kótiné Molnár Szilvia és Herencsár Tünde az idén már harmadik alkalommal indította el a különleges akciót, hogy a később árverésen értékesített házak árából valamilyen jó ügyet támogassanak. Ahogy korábban írtuk, egy csontvelő-transzplantáción átesett kislány, a három éves Vörös Zsófi gyógyulását támogatták a pénzzel.
A licitálás két héten át zajlott a Facebookon, közben a házakat “élőben” is meg lehetett nézni a Kálmán Imre Kulturális Központban (KIKK) rendezett kiállításon.
A harmincöt épületnél, építménynél 1000-5000 forint között változtak a kikiáltási árak. Licitálni az ár megadásával, vagy legalább az aktuális ár ezer forintos emelésével lehetett. A legdrágábban egy Herencsár Tünde által készített egyszerű házikó kelt el, amit ezer forintos áron hirdettek meg. A házért Kerekes Veronika 128 ezer forintot ajánlott és fizetett a Kristály Kft. képviseletében.
Kótiné Molnár Szilvia és Herencsár Tünde december 20-án, csütörtökön este adta át a becsomagolt mézeskalácsházakat azoknak az új tulajdonosoknak, akik részt tudtak venni az eseményen. Akiknek erre nem volt lehetőségük, azok a KIKK-ben később is birtokba vehetik házukat.
Második legdrágább épületként Vörös Zsófiék háza kelt el, amit a Kristály Kft. dolgozói készítettek. Az ötezer forintos áron meghirdetett mézeskalács-házikót Szalai István 55 ezer forintért vásárolta meg.
A harmadik legdrágábban elkelt épület a Víztorony volt, amit a Royal Pékség készített. Az 5000 forintos kikiáltási áron meghirdetett építményt Molnár J. I Tibor vásárolta meg 30 ezer forintért. A nagyszülei révén kiliti gyökerű, jelenleg a szíriai Homsban az ENSZ menekültügyi ügynökségén dolgozó férfi a legnagyobb vásárló, illetve adakozó volt az árverésen. A Víztorony mellett megvásárolta a Sarlós Boldogasszony Római Katolikus templomot (20 ezer), a Napsugár Óvodát (12 ezer), a Siófoki Művészeti Iskolát (10 ezer), a Kiliti Református Közösségi Ház házat (8 ezer) és a város karácsonyfáját is (6 ezer). Így összesen 86 ezer forinttal támogatta az akciót.
Kiemelésre méltó még Hegedüs Zoltán, aki az idén már második alkalommal vásárolta meg a Makovecz-templom mézeskalács mását, és ajánlotta fel a siófoki evangélikus gyülekezetnek. Hegedüs Zoltán saját magára 5 ezer forinttal rálicitálva 15 ezer forintot fizetett a Monarchia Rétesház és a Krúdy Gyula Szakközépiskolája felnőttcukrász osztálya által készített mézeskalácsért. Ugyancsak érdekes vásárló volt a Széchenyi István Általános Iskola Kiliti Tagozat 4/B osztálya, akik 10 ezer forintért megvásárolták a kiliti alsó tagozat épületét, amit ők maguk készítettek.
Az akció ünnepélyes zárásán jelen volt Zsófi apukája, Vörös András, aki a szervezőkhöz hasonlóan köszönetet mondott a támogatóknak, készítőknek és a Kálmán Imre Kulturális Központnak a helyért, segítségért. Mint Kótiné Molnár Szilviától megtudtuk, a licitálókon kívül is küldtek többen adományt. Ezeket is számolva az akciónak köszönhetően jóval félmillió forint feletti összeg gyűlt össze Zsófiék támogatására.
Győrffy Árpád
Ha érdekesnek találta, egy lájkkal, vagy megosztással ajánlja másnak is!
Iratkozzon fel a Balatontipp.hu heti hírlevelére, hogy ne maradjon le semmiről! (Adatvédelmi szabályzatunkat itt olvashatja)